Plas grushti në Gjirokastër/ 68-vjeçari përfundon te Trauma, agresori në kërkim

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Dy persona janë përfshirë në një konflikt të dhunshëm në Gjirokastër.

Ngjarja është regjistruar në vendin e quajtur “Ish-Agjencia e Udhëtarëve”.

Sipas policisë, 39-vjeçari me iniciale E.B., ka goditur me grusht 68-vjeçarin Xh.H.

Si pasojë e goditjes, ky i fundit ka rënë në tokë dhe ka marrë dëmtime në kokë.

I plagosuri është transportuar menjëherë drejt spitalit të Traumës në Tiranë.

Policia ndërkohë është vënë në ndjekje të 39-vjeçarit, i cili është larguar menjëherë nga vendi i ngjarjes.

Informacion paraprak:

Në vendin e quajtur Ish Agjensia e Udhëtarëve Gjirokastër shtetasi E.B, 39 vjeç, banues në Tepelenë, pas një konflikti të çastit ka goditur me grusht shtetasin Xh.H., 68 vjeç,  banues në Tepelenë, i cili është rrëzuar në tokë dhe dëmtuar në kokë.

Shtetasi Xh.H., u transportua në spitalin e Traumës Tiranë.

Shtetasi E.B., është larguar nga vendi i ngjarjes, ku menjëherë sherbimet e Policisë janë vënë në ndjekje të tij.

Nga bashkëpunimi midis Komisariatit të Policisë Gjirokastër dhe Komisariatit të Policisë Tepelenë është bërë e mundur kapja e këtij shtetasi, i cili po shoqërohet për në ambjentet e Komisariatit të Policisë Gjirokastër për të vijuar procedurat e mëtejshme.

Shpërndaje
Share.

Komento