Plagosje me dashje dhe armëmbajtje pa leje, arrestohet një 53-vjeçar në Kukës

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Policia e Kukësit ka arrestuar sot një 53-vjeçar pasi prej kohësh ishte i shpallur në kërkim, pasi më 18 prill të këtij viti kishte plagosur me dashje shtetasin me iniciale D.V., 54 vjeç.

Forcat “Shqiponja” bënë të mundur arrestimin e Nuhi Kolecit (Kastrati), i shpallur në kërkim për veprat penale “Plagosja e rëndë me dashje” dhe ” Mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe e municionit”.

Sipas njoftimit të autoriteteve policore personi i vënë në pranga është dënuar nga Gjykata e Kukësit në arrest me burg për veprat kriminale “Plagosje e rëndë me dashje” dhe “Armëmbajtje pa leje”.

Njoftimi i policisë 
Kukës.

Vijon puna për kapjen e personave të shpallur në kërkim.

Plagosi me armë zjarri një shtetas, kapet dhe vihet në pranga 53 vjeçari i shpallur në kërkim për veprat penale “Plagosja e rëndë me dashje” dhe ” Mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe e municionit”.

Forçat e posaçme “Shqiponjat” në DVP Kukës, në vijim të punës për kapjen e personave të shpallur në kërkim, bazuar dhe në informacionet e marra për vendndodhjen e një shtetasi të shpallur në kërkim, menjëherë kanë organizuar punën për kapjen e tij.

Si rezultat i punës së mirëorganizuar dhe falë veprimeve të shpejta dhe profesionale, në rrugën e tregut Kukës, u bë e mundur kapja dhe vënia në pranga e shtetasit N.K., 53 vjeç, banues në Kukës, për të cilin Gjykata e Rrethit Gjyqësor Kukës ka caktuar masën e sigurisë “Arrest me burg”, për veprat penale “Plagosja e rëndë me dashje”, dhe ” Mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe e municionit”.

Ky shtetas, më datë 18.04.2020, në aksin rrugor Krumë-Kukës, ka plagosur me armë zjarri, për motive të dobëta, shtetasin D.V., 54 vjeç, banues në Kukës

Shpërndaje
Share.

Komento