Plagosi me armë zjarri babë e bir në Durrës! Arrestohet 39-vjeçari, policia sekuestron armën dhe makinën

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Policia e Durrësit ka njoftuar se në bashkëpunim me qytetarët ka bërë të mundur arrestimin e autorit të dyshuar për plagosjen me armë zjarri të babë e bir .

Altin Llulla 39-vjeç, dyshohet se për motive të dobëta ka plagosur me armë zjarri, pistoletë tip Glock shtetasit H.B., 63 vjeç dhe M.B., 39 vjeç, babë e bir, të cilët ndodhen në spital, nën kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën.

arma_copy.jpg

Ngjarja ndodhi  pas një konflikti të çastit mes autorit dhe të plagosurve ndërsa mësohet se autori i dyshuar ka qenë në gjendje të dehur. Ndërkohë policia ka gjetur dhe sekuestruar armën e krimit pistoletë tip Glock dhe automjetin e autorit.


Njoftimi i policisë Durrës:

Kapet pas dy orë ndjekjeje nga shërbimet e Policisë së Durrësit, autori i dyshuar i plagosjes së dyfishtë me armë zjarri. Policia e Durrësit zbardhi dhe dokumentoi në kohë rekord, ngjarjen e ndodhur më parë, ku mbetën të plagosur me armë zjarri babë e bir. Vihet në pranga autori kryesor i dyshuar për plagosjen e dy shtetasve, falë dhe bashkëpunimit me qytetarët. Policia gjeti dhe sekuestroi armën e krimit pistoletë dhe automjetin e autorit. Policia e Durrësit, menjëherë pas njoftimit të marrë për ngjarjen e ndodhur, organizoi punën dhe falë reagimit në kohë dhe veprimeve të shpejta e profesionale bëri të mundur që pas dy orë ndjekjeje dhe kërkimesh, falë edhe mbështetjes së qytetarëve, të kapë dhe vërë në pranga shtetasin A. Ll., 39 vjeç.

Ky shtetas dyshohet se pas një konflikti të çastit, nën efektin e alkoolit ka plagosur me armë zjarri shtetasit H. B., 63 vjeç dhe M. B., 39 vjeç (bab e bir), të cilët ndodhen në spital, nën kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën. Materialet do t’i kalojnë Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprime të mëtejshme.

Shpërndaje
Share.

Komento