Pjesë e grupit Habilaj, ja sa vite burg kërkoi Prokuroria për Armando Koçerrin

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Armando Koçerri është njëri prej anëtarëve të grupit kriminal të Habiljave, që po gjykohet në Shqipëri.

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka kërkuar 15 vite burg, por për shkak të gjykimit të shkurtuar, dënimi ulet me 5 vite shkruan ‘Top Channel’.

Koçerri akuzohet për “Grup kriminal” dhe “Trafik droge në tentativë”.

Ai u arrestua në Shqipëri për 4 ton hashash në Babicë.

Prokurorët e çështjes janë Vladimir Mara dhe Dritan Prençi.

Prokuroria ka zbuluar edhe komunikimet telefonike të Koçerrit me Moisi dhe Florjan Habilajn.

Shpërndaje
Share.

Komento