- Reklamë -spot_img
13.5 C
Tirana
Faqja kryesoreAktualitet"Për 30 shtëpi?! Dielli është live", Xhaferraj i nxorri videon, Rama i...

“Për 30 shtëpi?! Dielli është live”, Xhaferraj i nxorri videon, Rama i kujton lapsusin

- Reklamë -spot_img

Pasi deputeti i PD Ferdinand Xhaferraj i tregoi një video ku Rama mbante 2 qëndrime të kundërta në opozitë dhe tani në qeveri, kryeministri ka ironizuar deputetin e PD duke i kujtuar kohën kur kandido për kreun e Bashkisë Durrës. Më konkretisht Rama përmendi lapsusin e Xhaferajt kur tha se do të përmirësonte cilësinë e diellit.

“Më kujtoni shprehej, jep shpirt, por nuk heq dorë. Më nxjerr një video të asaj kohe dhe thua këtu; hajde këtu dhe konfrontohu. I qëndroj prapë atyre që kam thënë. Ju mund të sillni citime të disa banorëve, dhe flasin para kamerave. Por ëhat dhe dog?! Po të paraqis faktet nga bashkia e Shkodrës, dhe jo nga qeveria. Më kërkoni; shpallni emergjencë, Po pse? për 30 shtëpi. Fotografitë nuk janë live. Dielli është live. 30 banesa ne prezencë uji. Uji ka nisur të tërhiqet. Është e gjatë për të treguar se çfarë kemi bërë ne.”, tha ai.

Rama deklaroi se është një agjenci kombëtare e emergjencave civile dhe se Shqipëria është dhe në mekanizmin evropian të gjendjes civile dhe nëse këtu ka një emergjencë, vihet në lëvizje ky mekanizëm.

“Jemi futur falë kësaj agjencie në mekanizmin evropian të emergjencave civile. Mekanizmi evropian i gjendjes civile do të thotë se nëse ka këtu një emergjencë vihet në lëvizje i gjithë mekanizmi. Çfarë t’i themi atyre, t’i themi kemi 30 shtëpi me prezencë në ujë dhe qimi.net që thotë që janë 30 mijë hajdeni shpejt se do thajmë qimin. Po nuk e bëjmë dot mo vlla se ju tani të hiqni mendjen. Ju jeni tamam si ajo që thoshte e shkreta mama e Bujar Lakos, të kesh dy, një ta mbash dhe një ta çash”, tha Rama.

- Reklamë -spot_img

Duhet lexuar

- Reklamë -spot_img

Artikuj te ngjashëm

- Reklamë -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutem shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj