Pas tërmetit 6.4 ballë, një tjetër lëkundje e fuqishme shkund Greqinë

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Një tërmet i fortë me magnitudë 4.5 ballë dhe 25.3 km thellësi ka shkundur sërish Greqinë këtë mesditë.

Epiqendra ishte 15 kilometra në juglindje të ishullit të Zakyntho, ishull i cili disa muaj më parë u u godit nga një tërmet i magnitudës 6.4 ballë, pasuar nga dhjetëra tronditje të së paku 4 ballë, si dhe pati dhe një shkëput të një masiv shkëmborë duke shkaktuar panik tek pushuesit.

Lëkundjet u ndjenë edhe në qytetet Patra, Athinë dhe zona të tjera përreth ndërsa transmetohet se nuk ka persona të lënduar, por se ka vetëm dëme materiale, të konsiderueshme.

Shpërndaje
Share.

Komento