Paris Saint-Germain bën lëvizje të rëndësishme përpara fillimit të sezonit/ Nga vendosja e lojtarëve, tek rikthimi i përforcimeve në mesfushë

0
65

Kur ka shumë pak kohë para fillimit të sezonit Ligue 1, Paris Saint-Germain ka ndërmarrë hapa të rëndësishëm dhe të domosdoshëm për të përmirësuar gjendjen e ekipit.

Në një takim të organizuar të mërkurën, përfaqësuesit e klubit francez, Luis Campos dhe Luis Enrique, kanë komunikuar vendimin e tyre ndaj pesë lojtarëve (Marco Verratti, Neymar, Renato Sanches, Hugo Ekitike dhe Juan Bernat), të cilët nuk do të përfshiheshin në planin teknik të ekipit për sezonin e ri, duke i kthyer ata në listën e transferimeve të mundshme në merkato.

Në anën tjetër, Abdou Diallo ka kryer kthimin në skuadër të parë. Mbrojtësi është vlerësuar për përkushtimin dhe performancën e tij, dhe është e mundur që ai do të bëhet pjesë e skuadrës për ndeshjen kundër Lorient-it.

Leandro Paredes dhe Georginio Wijnaldum kanë mundësinë e rikthimit në ekip. Luis Enrique është i bindur se kjo do të ishte një zgjidhje e mënyrës për të përmirësuar mesfushën (duke marrë në konsideratë edhe largimin e pritur të Renato Sanches), dhe si pasojë, ata kanë marrë mundësinë për të demonstruar aftësitë e tyre në Serinë A të klubit.

PËRGJIGJU

Ju lutem shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj