Parashikimi i motit/ Si do të jetë koha dhe temperaturat këtë të shtunë, 21 nëntor 2020

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Moti ditën e sotme do të jetë me alternime kthjellimesh dhe vranësirash kalimtare. Por në zonat Jugore vranësirat do të sjellin reshje të pakta shiu, ndërsa në Veri do të ketë edhe reshje bore.

Në Verilindje dhe Juglindje në lartësinë mbi 1000 metra, do të vijojnë reshje të herë pas hershme në formën e borës me intensitet të ulët, të cilat do të mbeten prezente deri në orët e mëngjesit të ditës së diel.

Temperaturat e ajrit do të ulen ndjeshëm në mëngjes dhe në mesditë, duke luhatur vlerat ditore nga -2 gradë celsius deri në 17 gradë.

Era do të fryjë mesatare në tokë dhe e fortë në det, me shpejtësi 55 km/h nga drejtimi Verilindor duke krijuar dallgëzim 5 ballë.

Image

/GazetaReforma.com/

 

Shpërndaje
Share.

Komento