Ruante kanabis në një shtëpi në Angli: Arrestohet 30-vjeçari shqiptar, tregon sesa paguhej

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Një 30-vjeçari shqiptar i identifikuar si Albert Rami është arrestuar nga policia britanike pasi akuzohet për kultivim dhe trafik të lëndëve narkotike.

Mësohet se 30-vjeçari Rami u gjet në një fabrikë kanabisi, në Durham dhe tentoi të largohet menjëherë pasi pa policinë por nuk ia doli dot.

Pasi u arrestua shqiptari e pranoi që e bënte këtë punë dhe se paguhej 4000£ pasi kishte nevojë për para.

Gjatë kontrollit në banesën e kthyer në fabrikë kanabisi, policia gjeti në dhomën e gjumit 53 bimë që ishin duke u rritur, 27 të tjera u gjetën në një dhomë tjetër dhe 84 në papafingo.Ndërkohë që dhomat e rritjes ishin te pajisura me sisteme ventilimi.

Kjo sasi droge nëse dilte në treg do të kapte vlerën e 200 mijë paundëve me pakicë, tha një specialist i policisë.Gjykata vendosi dënimin me 27 muaj burg per shqiptarin, që s’kishte dënime të tjera në këtë vend dhe dëbimin menjëherë pas kryerjes së dënimit.

Shpërndaje
Share.

Komento