Opozita formon koalicion/ Rama: Formë e padëgjuar vetëvrasjeje, zgjedhjet nuk shtyhen

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ndërkohë që Partia Demokratike është duke mbledhur aleatët dhe duke krijuar koalicion, mazhoranca ka mendim tërësisht tjetër.

Kryeministri Rama ka reaguar ndaj vendimit të opozitës për të bërë koalicion për mos të hyrë në zgjedhje pa u realizuar kërkesat e tyre duke thënë se kjo është një formë e padëgjuar vetëvrasjeje.

Në një reagim të tij sa i përket çështjes, Rama ka thënë se pavarësisht gjithçkaje opozita është duke bërë zgjedhjet do të zhvillohen.

Sipas kryeministrit qytetarët do të flasin me votë.

“Pas djegies së mandateve, koalicioni kundër zgjedhjeve një tjetër formë e padëgjuar vetëvrasjeje politike! Humbësit kronikë janë peng i dëshpërimit të tyre, po Shqipërinë s’e marrin dot peng.Zgjedhjet as ndalen as shtyhen. Në 30 qershor qytetarët do flasin me votë në çdo bashki.”

Shpërndaje
Share.

Komento