Operacioni blic në portin e Durrësit, ndalohen 4 persona

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Policia po zhvillon një aksion blic në portin e Durrësit, për drogë dhe armë.

Sipas ‘Balkanweb’, deri më tani janë ndaluar 4 persona.

Mësohet se këtyre të fundit, iu gjet diçka e dyshimtë në automjetin e tyre.

Në operacion janë të angazhuar mbi 200 forca policie.

Aksioni drejtohet nga drejtori i Policisë Kriminale, Tonin Vocaj, drejtori i Departamentit të Rendit, Gjovalin Loka dhe drejtori i Departamentit të Kufirit, Eduart Merkaj.

Pjesë e kontrolleve janë automjetet, kontenierët dhe anijet e peshkimit, të cilat dyshohen për kontrabandë karburanti.

Detaje të reja pritet të dalin në dritë nga operacioni.

Shpërndaje
Share.

Komento