fbpx

Ole Gunnar Solskjaer e konfirmon: Paul Pogba do të jetë jashtë fushës edhe për disa javë

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Menaxheri i Manchester United, Ole Gunnar Solskjaer ka konfirmuar se lojtari yll, Paul Pogba është vendosur në një tjetër fatkeqësi të zgjatur mënjanë ndërsa ai kërkon të rikuperohet nga dëmtimi i tij i fundit.

Pogba i cili ka qenë në formë brilante, nuk është paraqitur që nga çalimi në barazimin 3-3 të ligës kundër Everton më 6 shkurt me një dëmtim në kofshë. Francezi më pas ka humbur të tre ndeshjet e United në të gjitha garat, me Solskjaer pranoi që lojtari mund të humbasë edhe disa ndeshje të tjera.

“Paul është ende jashtë për disa javë,” konfirmoi Solskjaer pas lojës së tyre kundër Real Sociedad në Europa League të enjten.

Ndërsa Pogba është i padisponueshëm për ndeshjen e tyre të ardhshme kundër Chelsea në Premier League të Dielën, Solskjaer do të shpresojë për lajme pozitive kur bëhet fjalë për Scott McTominay, Edinson Cavani dhe Donny van de Beek – të gjithë ata që gjithashtu kanë humbur tre të fundit të Djajve të Kuq lojëra për shkak të dëmtimit.

United i cili aktualisht është vendosur i dyti në tabelën e kampionatit, do të kërkojë një rezultat pozitiv gjatë natës për të siguruar që ata të qëndrojnë në grindje për atë që është një shans i vogël për titullin, duke marrë parasysh që rivalët, Manchester City kanë një epërsi prej 10 pikësh në to në majë.

Shpërndaje
Share.

Komento