Nxirret një grua nga pallati që u fundos, shpëton edhe 28-vjeçari brenda rrënojave të hotel “Palmës”

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Një tërmet shkatërrues goditi Shqipërinë rreth orës 4 të mëngjesit.

Tërmeti ishte 6.4 i shkallës rihter dhe u pasua nga lëkundje të tjera të forta.

Durrësi, Thumana dhe Kavaja ishin qytetet më të prekura.

Në qytetin bregdetar u shembën një numër i madh ndërtesash, ndërsa në total numri i viktimave ka shkuar në 15.

Mësohet se 41 persona janë shpëtuar, ndërsa 600 të tjerë ndodhen në spitale, pasi janë plagosur.

Nga rrënojat e një pallati 6 katësh në Durrës, është nxjerrë një zonjë.

Dy katet e pallatit janë zhytur, ndërsa në rrënoja mësohet se ndodhen 4 persona të tjerë.

Gjithashtu një 28-vjeçar është nxjerr i gjallë nga rrënojat e hotel “Palma”

Shpërndaje
Share.

Komento