Nuk ndalet Luiza Gega, rrëmben një tjetër medalje

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Atletja shqiptare Luiza Gega ka fituar medaljen e bronzit në Lojërat Olimpike Ushtarake Botërore në Wuhan të Kinës.

Gega regjistroi kohën e tretë më të mirë në garën e 3000m me pengesa, shkruan ‘Shqiptarja.com’.

Në vend të parë në këtë disiplinë u rendit Yavi Winfred nga Katari, ndërsa argjendin e rrëmbeu sllovenia, Mismas Marusa.

Ekipi i Forcave të Armatosura u nis në Kinë 7 ditë më parë.

Flamuri iu dorëzua nëntetares së Policisë Ushtarake, atletes kampione, Luiza Gega.

Përveç saj, edhe 9 efektivë të FA grauan në mundje dhe xhudo.

Lojrat Ushtarake Botërore 2019, nisën të mërkurën në Wuhan të Kinës dhe u hapën nga presidenti Xi Jinpin.

Shpërndaje
Share.

Komento