Nuk ka qetësi për Italinë! Tërmeti i fuqishëm godet vendin

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Sikur mos të mjaftonte paralizimi nga Coronavirusi, shteti fqinj është goditur nga një tërmet i fortë me magnitudë 4.7 të shkallës rihter.

Tërmeti është regjistruar rreth orës 17:00 të ditës së sotme dhe sipas qendrës “EMSC”, epiqendra ishte në San Pietro In Guarano, teksa nuk dihet ende nëse ka njerëz të lënduar apo dëme materiale.

San Pietro In Guarano ndodhet në Cosenzas, në jug të vendin, ndërsa lëkundjet janë ndjerë edhe në provincat e Catanzaros dhe Crotones.

Mediat italiane raportojnë se një tjetër tërmet 3.4 ballë është regjistruar me herët në zonën e Liparit, por pa shkaktuar dëme.

Italia ka disa ditë që është bllokuar nga virusi kinez, teksa deri më tani 7 persona kanë humbur jetën dhe janë infektuar të paktën 230 të tjerë.

Shpërndaje
Share.

Komento