Nuk dolën dot të gjallë nga rrënojat, këto janë 40 viktimat e tërmetit apokaliptik

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Shqipëria u godit dy ditë më parë nga tërmeti më i fuqishëm i 30 viteve të fundit.

Deri më tani është regjistruar bilanci tragjik me 40 të vdekur.

Ndërkohë 47 persona janë nxjerrë të gjallë nga rrënojat, ndërsa qindra të tjerë janë plagosur.

Kjo është lista me emrat e 40 personave që u përpinë nga rrënojat

Në Durrës

Amelia Lala 8 vjeç – Vila në Kënetë

Sahadete Lala 79 vjeç – Vila tek Këneta (Gjyshja dhe mbesa)

Diena Karanxha (Meçja) 30 vjeç Tek 6 katëshi Kryqi i Kuq

Esiela Karanxha 8 vjeç (nënë e bijë)

Bajram Hajdarmataj 54 vjeç (komisar) – Tek Kavalishenca Durrës

Sadik Qato 85 vjeç

Isa Abazi 32 vjeç

Shemsedin Abazi 36 vjeç – vëllezër nga Kosova tek Hotel “Tropikal

Flatar Zenelaj 64 vjeç

Eviola Broshka 28 vjeç – Balerina tek hotel “MiraMare

Kristi Reçi – Studente e Mjekësisë

Eduart Reçi – Babai

Dolora Reçi – Nëna

Klaus Reçi – vëllai (Pallati 6 katësh tek Kryqi i Kuq)Në Thumanë

Ariela Lala 4 vjeç

Selvie Lala 77 vjeç (gjyshja me mbesën)

Bukurie Leka 70 vjeç

Hasan Albert Caraa

Almir Albert Cara

Erisa Albert Cara 25-vjeçe (motër e vëllezër)

Fatmira Cara (nëna e tyre)

.Stela Cara (e fejuara e Almir Carës)

Anthi Cara – nusja e xhaxhait të Albert Carës (i mbijetuar)

Sadajana Cara – mbesa e Anthit (Shpëtoi nëna e Sadajanës, Lindita Cara)

Pëllumb Greku 57 vjeç

Çelike Greku 57 vjeç

Saimir Greku 31 vjeç (babai, nëna dhe djali)

Kristjan Preçi, 26 vjeç, i sapodalë nga burgu

Sardi Çuka 18 vjeç

Fatmira Çuka 44 vjeç (nënë e bir)

Hajrie Vata 65 vjeç

Rolejt Vata 7 vjeç (gjyshja dhe nipi)

Hajredin Çupi 66 vjeç

Lutfie Çupi 55 vjeç

Klement Çupi (Klevis) 34 vjeç (babai, nëna dhe djali) – Fejonin djalin tjetër ditën e tërmetit, Aleksi shpëtoi

Kastriot Cakoni 46 vjeç

Drita Cakoni 15 vjeç (Babë e bijë. E kërkonte daja me pasaportë në QSUT)

Aderina Kabili 21 vjeçe (Shpëtoi nga tërmeti babai i saj Haxhi Kabili)Lezhë

Marjan Preçi 25 vjeç U dëmtua nga tërmeti dhe makina që po e çonte në spital doli nga rruga në LezhëKurbin

Ersid Hoxholli 32 vjeç u hodh nga ballkoni gjatë tërmetit në Kurbin

Pas tërmetit shkatërrues 6.4 të shkallës rihter janë regjistruar edhe 650 pasgoditje të tjera.

Në Thumanë janë ndërprerë kërkimet, pas komunikimeve me familjarët.

Ndërksa në zonën e ish-Kënetës në Durrës dhe pranë Kryqit të Kuq vijojnë akoma kërkimet

Shpërndaje
Share.

Komento