Ngjarje e rëndë në Bulqizë, fëmija humb jetën pas shpërthimit të granatës

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Një djalë i moshës 11 vjeçare  ka ndërruar jetën dhe motra e tij 9 vjeçare, është plagosur, si pasojë e një shpërthimi me granatë.

Kjo ngjarje e rëndë ka ndodhur pak minuta më parë në Bulqizë.

Ata kanë qënë duke luajtur, kur kanë hasur granatën.

Mësohet se vajza e  plagosur është nisur urgjentisht me helikopter drejt Tiranës.

Ngjarja është shënuar në fshatin Koçaj në Fushë-Bulqizë.

Lajmi në përditësim…

Shpërndaje
Share.

Komento