Nëna e tij fshehu armën, dalin detajet nga vetëvrasja e 52-vjeçarit në Mat

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Një 52-vjeçar nga Mati u  vetëvra aksidentalisht ditën e djeshme, ndërsa pastronte armën.

Policia shkoi menjëherë në shtëpinë e Mark Nikollit, por nuk gjeti asnjë armë zjarri.

Pas verifikimeve rezultoi se pistoleta ishte fshehur nga nëna e tij, shkruan “Panorama”.

Viktima e mbante armën e zjarrit pa leje, ndërsa tërheqja e këmbëzës ka bërë që plumbi të shkojë drejt e në zemër.

Nëna dhe gruaja e tij, gjetën një mënyrë për ta dërguar në spital, ndërsa fshehën edhe armën.

Pas kërkimeve, policia gjeti armën e fshehur, e cila tashmë ndodhet në laboratorin e kriminalistikës.

Deri më tani nuk dihen rrethanat e ngjarjes, si dhe ende nuk është e qartë, nëse 52-vjeçari kishte konsumuar alkool në momentin e ngjarjes.

Shpërndaje
Share.

Komento