- Reklamë -spot_img
27.5 C
Tirana
Faqja kryesoreAktualitetNdonëse jo-favorit në finalen e Champions, Zanetti beson te Inter: Jam entuziast

Ndonëse jo-favorit në finalen e Champions, Zanetti beson te Inter: Jam entuziast

- Reklamë -spot_img

Stambolli më 10 qershor pret 2 finalistët e Champions League, Interin dhe Manchester Cityn. Zikaltërit shikohen në këtë ndeshje si një skuadër jo-favorite, por gjithsesi kjo nuk pengon aspak italianët të tentojnë trofeun.  Në një intervistë për “Radio La Red”, zëvendëspresidenti i Interit, Javier Zanetti, ka thënë diçka për finalen e madhe të Champions.

“Ne kemi të gjitha mjetet për të shqetësuar një ekip të pamposhtur. Për mua City është shumë më i kompletuar, sepse ka alternativa në të gjitha linjat dhe ka lojtarë të nivelit të lartë, kudo në fushë mund të të heqë ekuilibrin.

Gjithçka mund të ndodhë në një finale, sepse gjërat ndryshojnë nga një moment në tjetrin. Nëse kthehem në vitin 2010, në gjysmëfinale kundër Barcelonës ishte pothuajse një finale, sepse duhej fituar. Ne arritëm të kapërcejmë një pengesë që dukej e pamundur, nëse i besoni asaj që bëni, gjithçka ësthë e mundur.

Të përballesh me një ekip anglez nuk është si çdo ndeshje tjetër, Premier League është në një moment të mrekullueshëm dhe do të jetë një finale e rëndësishme, kundër një trajneri të madh.

Jam entuziast për këtë finale, është një mundësi e madhe dhe ne mund të fitojmë kupën e katërt të Champions League”, – tha ai.

- Reklamë -spot_img

Duhet lexuar

- Reklamë -spot_img

Artikuj te ngjashëm

- Reklamë -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutem shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj

Shkarko Snapfood dhe fito 10% ulje në porosinë e parë