fbpx

Ndeshja me Eibar dhe mungesat në ekip, Zidane: Nuk kemi asnjë plan për rikthimin e Hazard

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane ka zbuluar se nuk ka asnjë plan kohor për kthimin e Eden Hazard nga lëndimi. Sulmuesi belg u stërvit me grupin të Premten në mëngjes, ashtu si Toni Kroos, një tjetër i cili u kthye nga dëmtimi, por nuk ka ndonjë datë të caktuar se kur do ta shohim Hazard në një fanellë të Real Madrid përsëri.

“Ne nuk kemi një plan për Hazard. Ne nuk do të detyrojmë asgjë,” tha Zidane gjatë konferencës për shtyp të para-ndeshjes të Premten. “Ne do ta bëjmë atë hap pas hapi. Unë nuk mund t’ju them saktësisht kur e shoh atë duke luajtur.  Nëse është për tre ditë, aq më mirë. Nëse është për 10 ditë, mirë. Ne jemi të lumtur sepse ai është më mirë ”

Sergio Ramos mori një dëmtim të musukulit në Spanjê dhe kjo do ta shohë atë të humbasë disa ndeshje, kundër Liverpool dhe Barcelona përkatësisht në 7 dhe 10 Prill.

“Askush nuk ka faj, as ekipi kombëtar spanjoll dhe as Real Madrid,” vuri në dukje Zidane. Këto janë gjëra që ndodhin në futboll; kjo ështê pjesa e futbollit që nuk na pëlqen. Ne duhet ta pranojmë atë. Ne duam që ai të rimëkëmbet sa më shpejt të jetë e mundur. Ne e dimë kapitenin dhe lojtarin që është. Ai ështê dëmtuar dhe shpresoj të shërohet së shpejti. Ne duam që Sergio të jetë gjithmonë me ne, por tani duhet të mendojmë për lojtarët që do të jenë me ne.

Por Ramos është në muajt e fundit të kontratës së tij në Real Madrid, prandaj a mendon Zidane që kapiteni i tij do të pranojë një marrëveshje të re?

“Nuk e di, nuk mendoj se i gjithë ky proces i dëmtimit ose zgjedhjet do të ndryshojnë shumë  përsa i përket bisedimeve me Ramos, shpjegoi ai.

“Shpresa ime është që ai të vazhdojë. Dhe dëmtimi, megjithëse jemi në kontakt, nuk mund të shmangej. Por si shumë këtë sezon. Kur shikon dëmtimet që kemi pasur … është shumë”.

Real Madrid mirëpriti babanë e Erling Haaland, Alf-Inge Haaland dhe agjentin Mino Raiola në Valdebebas të enjten, por trajneri francez nuk kishte shumë për të thënë në lidhje me këtë çështje.

“Gjithkush këtu bën atë që dëshiron dhe atë që mendon se është e drejtë,” deklaroi Zidane. Detyra ime është të përgatis ndeshjen me të gjithë djemtë.

Shpërndaje
Share.

Komento