fbpx

Pirlo konfirmon që Arthur, Dybala dhe McKennie nuk do të luajnë kundër Torinos

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Treshja e Juventusit Arthur, Paulo Dybala dhe Weston McKennie janë lënë jashtë nga trajneri Andrea Pirlo si ndëshkim për shkeljen e protokolleve të koronavirusit. Gazeta italiane La Stampa raportoi se policia u thirr në shtëpinë e McKennie vonë të Mërkurën për të prishur një tubim shoqëror, me ngjarje të tilla të ndaluara nën kufizimet aktuale shoqërore.

Arthur dhe Dybala ishin midis atyre që morën pjesë, megjithë një shtetrrethim mbarëkombëtar të vendosur në mes të pandemisë globale të shëndetit.

“Nesër është shumë e rëndësishme, ne do të flasim me njëri-tjetrin para ndeshjes në mënyrë që ta përballojmë atë në mënyrën më të mirë të mundshme. Afrimi nuk ndryshon, ju luani për të fituar, gjithmonë,” tha Pirlo. Pas humbjeve ju duhet të ngriheni dhe të reagoni sa më mirë. Ne jemi gati ta bëjmë atë, ne do të tregojmë krenari të madhe, ne kemi kampionë dhe një grup të shkëlqyeshëm që duan të reagojnë.”

Pirlo do të ketë në dispozicion Alex Sandro pasi ai u kthye në stërvitje pa ndonjë problem, ndërsa Danilo ofron një mundësi për Juve në mbrojtje ose në mesfushë. Torino ka fituar vetëm një nga 29 derbitë e tyre të fundit në Serie A midis palëve, megjithëse edhe ata kanë nevojë për pikë pasi ulen në mënyrë të pasigurt në vendin e 17-të, pak më lart se zona e rënies.

Shpërndaje
Share.

Komento