Ndarja nga jeta e Aneta Ramës, ja kush i qëndroi pranë në çastet e fundit

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Aneta Rama ndërroi jetë sot, në orët e para të mëngjesit, në moshën 82 vjeçare. Nëna e kryeministrit vuante nga një sëmundje e rëndë dhe prej kohësh ishte larguar nga çdo dalje publike.

Mësohet se në çastet e fundit te jetës, ajo ka patur pranë nipin e madh, Greg Ramën, si dhe nusen e djalit, Linda Rama.

Ata kanë qëndruar me të ndjerën deri në momentet e fundit.

Aneta Rama (Koleka), lindi në fshatin Vuno të Himarës dhe ishte mbesë e Spiro Kolekës, ish-anëtar i Byrosë Politike të Partisë së Punës së Shqipërisë gjatë periudhës së diktaturës komuniste.

Ajo u martua me skulptorin Kristaq Rama dhe kishte dy djem, Edi dhe Olsi Rama.

Shpërndaje
Share.

Komento