Mori 8 jetë njerëzish, arrestohet ndërtuesi i vilës së familjes Lala

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Policia ka arrestuar ditën e sotme ndërtuesin e vilës 4 katëshe në zonën e Kënetës në Durrës, ku humbën jetën 8 anëtarë të familjes Lala.

Ai akuzohet për vrasje me dashje në mënyrë indirekte.

I vetmi që u nxorr i gjallë nga rrënojat pas tërmetit ishte 17-vjeçari, Ramë Lala.

Ky i fundit është nisur drejt Italisë për mjekim më të specializuar.

Adoleshenti arriti të mbijetonte falë një lavatriçeje.

Struktura e saj metalike mbrojti trupin dhe kokën e 17-vjeçarit.

Anëtarët e familjes Lala që u shuan pas tërmetit ishin:

 1. Amelia Lala 8 vjeç
  2. Sahadete Lala 79 vjeç
  3. Griselda Lala- 22-vjeç
  4. Marjeta Lala 31 vjeç
  5. Emilio Lala
  6. Enis Lala 2 vjeç
  7. Dionisa Lala 2 vjeç
  8. Ilir Lala, 52 vjeç

  Në bazë të informacioneve të fundit, rezulton se ndërtuesi i vilës është në kërkim nga policia.

Shpërndaje
Share.

Komento