Shtoi katër kate pa leje, arrestohet pronari i hotel “Mira Mare” në Durrës

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Arrestimeve pas tërmetit të 26 nëntorit, nuk mund t’i shpëtonte as pronari i hotel “Mira Mare”, i cili u shemb gjatë tërmetit të 26 nëntorit.

“Shqiptarja.com” shkruan, se në pranga ka rënë Ruzhdi Xheka.

Rezulton se ky i fundit e kishte marrë lejen për 2 kate dhe e kishte çuar në 6.

Hoteli është ndërtuar në vitet 1998-1999 në zonën e plazhit.

Gjatë ndërtimit ka pasur disa herë ndërhyrje abusive. Në vitin 2001 policia ndërhyri për të bllokuar një kat shtesë, por më pas u la pas dore.

Ndërtesa ishte projektuar për dy kate dhe themelet nuk mbajtën gjatë lëkundjeve të forta të 26 nëntorit.

Në këtë godinë humbën jetën dy persona, balerina dhe baristi.

Shpërndaje
Share.

Komento