Morën tre rroga, naftëtarët e Ballshit ndërpresin grevën

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Naftëtarët e Ballshit kanë ndërprerë grevën e urisë në ditën e 12-të.

Mësohet se grevistët kanë deklaruar se u kanë kaluar tre paga të prapambetura.

Ndërkohë mësohet se ata do të kthehen sërish nesër në 15:00 në takimin me përfaqësues të kompanisë.

Naftëtarët u futën në grevë për shkak se nuk ishin paguar 6 muajt e fundit.

Ata zhvilluan edhe disa protesta para Prefekturës së Fierit, por thirrjet e tyre nuk u dëgjuan.

Shkak për moslëshimin e pagesave është bërë konflikti ndërmjet “Tosk Energy” dhe “Bankers”.

Këto kompani fajësojnin njëra-tjetrën për mosrespektim të marrëveshjes.

Shpërndaje
Share.

Komento