“Më vjen keq që nuk mora pushkën t’i qëlloja”! Presidentja kroate “çmend” serbët

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Presidentja e Kroacisë, Kolina Grabar-Kitaroviç ka bërë një deklaratë aspak të pazakontë që me siguri i ka tërbuar serbët. Në një deklaratë për mediat, ajo është shprehur se i vjen keq që nuk i ka qëlluar me pushkë serbët.

E përditshmja serbe “Informer”, në faqen e parë ka vendosur një fotografi të presidentes me uniformë ushtarake.

Titulli i saj është “Më vjen keq që nuk kam qëlluar serbë”.

Ajo është shprehur se është penduar që nuk ka marrë një pushkë dhe t’i bashkohej luftës kundër serbëve në operacionin “Olluja” ose siç njihet “Stuhia”.

Presidentja kroate është shpeshherë në vëmendjen e mediave për shkak të vendimeve të saj por edhe pamjes tërheqëse.

Shpërndaje
Share.

Komento