Mbrëmje e veçantë kërcimi, balerinët shqiptarë në Itali solidarizohen me të prekurit nga tërmeti

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Pas tërmetit shkatërrues të 26 nëntorit, shqiptarët anë e mbanë globit janë sensibilizuar, duke mbledhur fonde për të prekurit.

I radhës është eventi i organizuar nga balerini Bernard Shehu më 23 dhjetor.

Pjesëmarrës do të jenë kolegët e tij Benilde Marini, Alessandro Macario, Giorgia D’Emidio, Irene Calgareti, Sara Porfini, Giuliano Santi dhe Marco Zingaretti etj.

Mes tyre do të jenë edhe balerinët shqiptarë, Kledi Kaldiu, Ambeta Toromani .

Shehu ka falënderuar komunën e Caglit, që i dha mundësinë për të organizuar eventin.

Ai gjithashtu ka falënderuar kolegët që e mbështetën në këtë iniciativë.

Shpërndaje
Share.

Komento