Mbi 1 orë takim mes ministrit grek dhe Fredi Blerit në qeli, zbardhen detajet, çfarë u diskutua

0
27

Ministri grek i Mbrojtjes së Qytetarit, Ioanis Ikonomu po zhvillon një takim me Fredi Belerin, kryetarin e zgjedhur, të bashkisë Himarë.

Një ditë pas pjesëmarrjes në Samitin e Ministrave të Brendshëm të vendeve të nismës së Berlinit që u mbajt në Tiranë, këtë paradite Ikonomu ka mbërritur pranë IEVP-së Durrës, për të takuar Belerin.

Çështja për Fredi Belerin ka kaluar tashmë për gjykim, me vendim të Gjykatës së Posaçme të Shkallës së Parë për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar.

Fredi Beleri u arrestua në flagrancë dy ditë para zgjedhjeve lokale dhe vijon të mbahet në burg edhe pasi doli fitues në garën e 14 majit, nën akuzën për korrupsion në zgjedhje.

PËRGJIGJU

Ju lutem shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj