Berisha akuza Veliajt: Do t’i kalojë 600 mln lekë kompanisë së inceneratorit të Tiranës

0
18

Ish-kryeministri Sali Berisha në një dalje për mediat këtë të premteka hedhur akuza ndaj kreu të Bashkisë Tiranë, Erion Veliaj, pasi sipas tij ky i fundit do të kalojë në këshill bashkiak vendimin për ti dhënë një shumë të madhe parash inceneratorit, pronarët e të cilit janë në arrati.

“Nxin çdo ditë e më shumë monumenti i turpit i amnistisë së Veliajt. Sot kalon në këshillin bashkiak vendimin për 600 mln lekë të tjera në kompaninë e tij me pronar në letra Zoto dhe Mërtiri. 6 mln euro kalon ky mafioz duke zhvatur qytetarët shqiptarë. Është aktakuzë e rëndë për ‘skapin’ dhe kontrollin nga Rama.

430 mln lekë i ka marrë nga arsimi, 130 mln lekë i ka hequr nga fondi i emergjencës. U bëj thirrje qytetarëve të përgatitemi për ta kapur për zverku dhe ta çojmë tek dera e burgut. Nëse presim për ‘skapin’ u garantoj se ai do bëhet edhe kryeministër në mendjen e tij. Veliaj është mafiozi që vendosi të heqë dorë nga praktika e mëparshme e trajtimit të plehrave veçim seleksionim dhe të kalojë në djegie”, tha Berisha.

PËRGJIGJU

Ju lutem shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj