Masakra me 6 të vrarë në Greqi, arrestohet një shtetas turk

0
52

Mbrëmjen e djeshme një masakër ndodhi në Greqi ku mbetën viktima 6 persona. Viktimat fillimisht u raportuan se ishin shqiptarë por më vonë u verifikua se në fakt ato i përkisnin kombësisë turke.
Autoritetet greke kanë arrestuar një shtetas turk të dyshuar si autor i masakrës në Lucës ditën e djeshme.
Mediat greke shkruajnë se gjatë momentin të arrestimit, autori i dyshuar posedonte 2 karta portugeze false, si dhe 4 fishekë 9 mm.
Sipas burimeve të informacioneve, dyshohet se ka qenë një përplasje mes bandave. Sakaq policia greke është duke hetuar rastin si dhe ka ngritur pika kontrolli në aeroportet e vendit.

PËRGJIGJU

Ju lutem shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj