Lum golash në pjesën e parë Shqipëri-Bjellorusi. Cikalleshi i “frikshëm”

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ka përfunduar me shifrat 3-1 pjesa e parë midis Shqipërisë dhe Bjellorusisë, e vlefshme për grupin katër të Ligës C.

Shqipëra në rast fitoreje do të mbyllte grupin në vendin e parë duke siguruar ngjitjen në Ligën B dhe një mundësi më shumë për t’u kualifikuar në Botëror.

Golat u shënuan nga Cikalleshi në minutën e 20 dhe 27, Manaj në minutën e 44, teksa miqtë kishin ngushtuar rezultatin në minutën e 35.

Mommnetalisht ne jemi në vend të parë me 11 pikë teksa në vend të dytë është Bjellorusia me 10 pikë.

Shpërndaje
Share.

Komento