Luks me paratë e qytetarëve, zbulohet tenderi 45 mijë euro për shtëpitë e qeveritarëve për lugë e pjatanca

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Qeveritarët shqiptarë shpenzojnë shumë për shtëpitë e tyre të pushimit.

Shpeshherë hartohen tendera për arredimin e shtëpive, para të cilat merren nga buxheti i shtetit.

‘Newsbomb’ ka siguruar tendetin për pajisje dhe mjete kuzhine për 2019-ën.

Ky tender kap një vlerë prej 4.051.535 lekë të reja, me TVSH 45 mijë euro. Afati I fundit për dorëzimin e ofertave është sot.

Në kërkesat e qeveritarëve përfshihen, lloje të ndryshme pirunësh dhe thikash, dekorues për kapuçino, përzierës kokteilesh, spatula për ëmbëlsira, pjata në forma të ndryshme dhe askesorë të tjerë kuzhine.

Kjo nuk është hera e parë që shqiptarët duhet të paguajnë për luksin e qeveritarëve.

Një vit më parë u akordua një tender me vlerë 30 milion lekë të vjetra për blerjen e gërshërëve për pastrim peshku dhe 100 gota shampanje.

 

Shpërndaje
Share.

Komento