Luis Alberto ka një këshillë për Real Madrid: Atalanta nuk do të jetë e lehtë

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Mesfushori i Lazio, Luis Alberto ka paralajmëruar Real Madrid se Atalanta nuk do të jetë punë e lehtë të mërkurën në mbrëmje. Los Blancos janë tashmë në Bergamo përpara ndeshjes së parë të Ligës së Kampionëve në ndeshjen e 16-të të fundit, dhe 28-vjeçari tha se do të duhet të jenë në lojën e tyre.

“Njerëzit duhet ta dinë që nuk do të jetë e lehtë,” tha Luis Alberto për MARCA.

“Atalanta ju shtyn deri në kufij, dhe nëse nuk garoni, ju keni vdekur, sepse ata do të vazhdojnë të shkatërrohen. Nëse Real Madrid garon mirë, me cilësinë që ka, ata duhet të kalojnë në çerek finale.”

Luis Alberto është i sigurt se Zinedine Zidane do të jetë i përgatitur mirë, por ai di një ose dy gjëra për të marrë një rezultat te Atalanta vetë. Vetëm muajin e kaluar, Spanjolli bëri rikthimin e tij nga dëmtimi në fitoren 3-1 të Lazios në Atalanta, kështu që Los Blancos do të bënte mirë të dëgjonte këshillat e tij.

Zidane ka udhëtuar për në Itali me një skuadër që ka shënuar vetëm 23 gola mes tyre, me golashënuesin më të mirë Casemiro me gjashtë. Në podium atij i bashkohen Luka Modric dhe Vinicius Junior.

Shpërndaje
Share.

Komento