Luis Alberto e çon Lazion në vend të katërt në Serie A, Muriqi humb një shans të artë

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Luis Alberto shënoi golin e vetëm ndërsa Lazio luftoi me Sampdoria 1-0 për të kaluar në vendin e  katërt në Serie A të Shtunën.

Seria e fitoreve e Lazios për gjashtë ndeshje përfundoi fundjavën e kaluar me një humbje të dhimbshme 3-1 në Inter Milan. Por Spanjolli Alberto goditi pas 24 minutash në Romë duke u futur në krosimin e Sergej Milinkovic-Savic për golin e tij të shtatë në kampionat.

Skuadra e Simone Inzaghi kapërcen Juventusin për të kaluar në vendin e katërt në vendin e Ligës së Kampionëve, e barabartë në pikë me Romën e vendit të tretë, me të dy rivalët e tyre që luajnë më vonë këtë fundjavë.

Lazio humbi 3-0 nga Sampdoria në fillim të këtij sezoni. Sulmuesi i Lazios, Ciro Immobile dhe Sampdoria, Fabio Quagliarella, kërcënuan të dy në pjesën e parë pas golit të Albertos. Dhe Vedat Muriqi erdhi nga pankina në vend të Alberto pas një ore, por pak minuta më vonë humbi një shans për të dytin.

Adam Marusic dërgoi topin nga e djathta por kosovari Muriqi nuk ishte në gjendje të kontrollonte topin për të përfunduar përpara portës. Lazio megjithatë vazhdoi të zgjasë ndeshjen e tyre të pamposhtur në shtëpi kundër rivalëve të tyre Genoa në 15 ndeshje, dhe të ulet 11 pikë prapa liderit Inter Milan.

Në krye të tabelës liderët Inter dhe AC Milan, një pikë prapa në të dytin, rinovojnë duelin e tyre për ndeshjen të Dielën në San Siro. Kampionët e Seria A Juventus, ndodhen në të pestin, luajnë në shtëpi kundër Crotone të hënën.

Shpërndaje
Share.

Komento