E rëndë në Maqedoni! Dy të mitur përdhunojnë dhe vrasin një grua 67-vjeçare

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Strumicë në Maqedoninë e Veriut ku dy të mitur kanë përdhunuar dhe vrarë një 67 vjeçare me iniciale D.M. e cila është gjetur e pajetë një ditë më parë në barakën ku ajo jetonte.

Policia e Strumicës zbardhi vrasjen e një gruaje 67-vjeçare nga ky qytet ku dy të mitur u ndaluan në lidhje me këtë rast, informoj Ministria e Brendshme.

Nga atje ata informojnë se pas marrjes së informacionit në SIA Strumica se gjatë ditës së djeshme (19 shkurt), në një shtëpi në qytet, janë kryer vepra penale të grabitjes dhe përdhunimit, është bërë kontroll në shtëpinë në rrugën “Ballkanka”, ku 67- vjetori D.M.

Janë marrë masa për zbardhjen e çështjes dhe është kryer autopsia me urdhër të prokurorit publik, gjatë së cilës është përcaktuar se vdekja ka ndodhur me forcë, për shkak të mbytjes.

Për shkak të dyshimit se ata janë autorë të krimit të vrasjes, një i ri (13 vjeç) u arrestua dje në Gjevgjeli, dhe më pas një 14 vjeçar nga Strumica.

Për të siguruar prova shtesë, shtëpitë e të dyshuarve u kontrolluan. Në ambientet e Policisë së Strumicës, në prani të një pedagogu nga Qendra për Çështje Sociale Strumicë, prind dhe avokat, u zhvillua një bisedë zyrtare me të dyshuarit, gjatë së cilës krimi u pranua plotësisht, dhe të miturit u dorëzuan Prokuroria Themelore Publike dhe Qendra për Çështje Sociale në Strumicë, për procedurë të mëtejshme.

Shpërndaje
Share.

Komento