Lëkundje tërmeti në qytetin bregdetar, vlonjatët në panik

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Lëkudnje tërmeti janë regjistruar pak minuta më parë në vend, 7 kilometra larg nga Vlora.

Sipas të dhënave të para, të publikuara nga Qendra Europiane e Tërmeteve, lekundjet kanë qenë me magnitudë 3.4 ballë, me epiqendër në Detin Adriatik. Tërmeti është regjistruar në orën 23.14 minuta, pak para mesnatës, dhe është ndjerë shumë në qytetin bregdetar të Vlorës. Lëkundjet sizmike kanë qenë me epiqendër 7 km në veri të qytetit bregdetar dhe se thellësia e tyre ka qënë vetëm 2 km.

Reagimet dhe paniku i qqytetarëve kanë qenë të shumta, disa prej tyre e kanë ngatërruar dhe me shpërthim.

Shpërndaje
Share.

Komento