Le Graet ndjek Macron, i kërkon falje homologut shqiptar, Duka

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Franca vihet në lëvizje për të “rregulluar” marrëdheniet me Shqipërinë.

Gjithcka pas ngatërrimit të himnit në përballjen e fundit mes dy vendeve në Paris,

Pas këtij gjesti reaguar Presidenti i Federatës Franceze të Futbollit, Noel Le Graet, i cili i kërkoi falje homologut në Federatë Shqiptare të Futbollit, Armando Duka.

“Kërkova falje në stolin teknik dhe ndaj kolegut Edi Reja dhe pastaj presidenti ynë e bëri edhe në stenda” u shpreh trainer vendas Didier Deschamps.

“Kjo është diçka që nuk duhet të ndodhte, por për fat të keq ndodhi.

Ne diskutuam me gjyqtarin dhe unë e kuptoj plotësisht pozicionin e futbollistëve shqiptarë, të cilët nuk donin të luanin para se të ekzekutohej himni i tyre”, përfundoi kampioni i Botës si lojtar dhe trainer.

Shpërndaje
Share.

Komento