Largim nga Barcelona? Arsyet pse Alonso mund të largohet nga skuadra

0
41

Javi Miguel i gazetës Diario AS raporton se Marcos Alonso ka bindjen e fortë se Barcelona ka interes për ta larguar nga klubi këtë verë.

Ka tre faktorë që e bëjnë mbrojtësin spanjoll të mendojë në këtë mënyrë.

1. Mungesa në listën e regjistrimit të La Ligës: Për shkak të kufizimeve financiare, Barcelona ende nuk e ka përfshirë Emrin e Alonso në listën e regjistrimit të La Ligës pas dy ndeshjeve të para të sezonit të ri.

2. Çështja e pagës: Alonso mendon se paga e tij është një faktor që i bën ata të gatshëm për të ecur drejt shitjes së tij. Paguar më shumë se 6 milionë euro bruto në sezon, klubi është duke punuar për të zvogëluar barrën e kostos së pagave.

3. Pritja e Inigo Martinez: Nënshkrimi i një mbrojtësi të majtë të anës së majtë, siç është Alonso, është një tjetër shqetësim për tij. Kjo do të kufizojë kohën e tij në fushë për këtë sezon.

Sipas burimeve të tjera, Alonso po kërkon një mundësi të re në Premier League dhe ka interesim nga Arabia Saudite, një opsion tjetër që po hulumtohet.

PËRGJIGJU

Ju lutem shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj