Kthimi i opozitës në tryezën e “Zgjedhores”, Rama: Një kthesë për t’u përshëndetur, mund të arrihet shpejt konsensus!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kryeministri Edi Rama, ka reaguar në Twitter pas vendimit të opozitës jashtëparlamentare për t’u kthyer në tryezën e Reformës Zgjedhore.

Sipas kryeministrit, ky vendim është për t’u përshëndetur dhe se me vullnet të mirë mund të arrihet shpejt në konsensus për Reformën Zgjedhore.

Mesazhi i Ramës:

Kthimi i opozitës jashtëparlamentare në tryezën e Reformës Zgjedhore një kthesë për t’u përshëndetur!

Më mirë vonë se kurrë dhe inshallah këtë herë deri në mbylljen e këtij procesi të stërzgjatur, sepse koha nuk pret dhe me vullnet të mirë mund të arrihet shpejt në konsensus🇦🇱🇪🇺

Shpërndaje
Share.

Komento