KQZ merr vendimin/ Parlamentit do t’i shtohen tre deputet të rinj nga LSI dhe PD

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Listës së deputetëve në Parlamentin e Shqipërisë i shtohen edhe tre kandidatë të tjerë.

Ditën e sotme ka qenë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ai që ka iu ka dorëzuar mandatin dy kandidatëve nga radhët e LSI-së dhe njërit nga radhët e PD-së.

Nga ajo që mësohet deputetët më të rinj të Parlamentit do të jenë: Halit Valteri si përfaqësues i Partisë Demokratike në Tiranë, Vasil Sterjofski dhe Edmond Stojku si përfaqësues të Lëvizjes Socialiste për Integrim.

Palramenti aktualisht ka 120 deputetë ndërkohë që pas konfirmimit të tre kandidatëve të rinj dhe betimit të tyre, numri do të shkojë në 123.

Shpërndaje
Share.

Komento