“Kosova është Serbi”, Crvena Zvezda pritet nga tifozët qipriotë me thirrje nacionaliste

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Crvena Zvezda do të luajë ditën e sotme ndaj qipriotëve të Omonia, në ndeshjen e vlefshme për raundin kualifikues në Ligën e Kampionëve.

Por edhe pse një ndeshje në Champions dhe nën logon e UEFA-s, koret nacionaliste dhe raciste nuk kanë munguar.Skuadra serbe është pritur në kryeqytetin qipriot nga tifozët vendas me thirrjet “Kosova është Serbi”.

Por nuk mbaron me kaq pasi edhe vetë futbollistët serbë siç duket edhe nga fotot e publikuara nga vetë klubi I janë përgjigjur thirrjeve me gjeste nacionaliste që janë të dënueshme nga UEFA.

Ky është gjest i turpshëm nga tifozët e APOEL-it, duke u përfshirë edhe njëherë në çështjet politike. Pasi rikujtojmë se Qipro është nga të paktat shtete që ende nuk e njeh pavarësinë e Kosovës.

Shpërndaje
Share.

Komento