Koronavirus në Kosovë, analiza për të dyshuarën doli negative

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Personi i dyshuar me koronavirus në Prishtinë ka rezultuar negative.

Ky është rezultati i analizave të kryera në Klinikën Infektive të QKUK në Prishtinë.

Në lidhje me këtë rast, ministri i Shëndetësisë së Kosovës Arben Vitia deklaroi se personi ndodhet në karantinë dhe se rasti është i izoluar.

Alarmi për përhapjen e koronavirusit është përhapur edhe në Shqipëri.

Kjo për shkak se në vendin tonë fqinj, Italinë, kanë humbur jetën 5 persona ndërsa ka mbi 200 të infektuar.

Deri më tani në Shqipëri nuk ka asnjë rast me koronavirus, ndërsa po priten përgjigjet e analizave për një të dyshuar.

Shpërndaje
Share.

Komento