Kontrolli rutinë fundos shqiptarin, kapet me 8.5 kg drogë

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Karabinierët e Vipitenos kanë arrestuar një 45-vjeçar shqiptar për shpërndarje droge.

Shqiptari u ndalua gjatë kohë kur po udhëtonte me makinën e tij me targa gjermane.

Ai nuk mund të justifikonte motivin e udhëtimit, si dhe dha disa probleme të cilat nuk  i lejonin që të drejtonte mjetin.

Makina me të cilën udhëtonte shqiptari nuk ishte në emrin e tij.

Gjatë kontrolleve, karabinierët gjetën brenda në mjet, 8 pako me kokainë, me peshë totale 8.5 kg.

Droga ishte fshehur në një vend të improvizuar në pjesën e kasetofonit.

Shqiptari aktualisht ndodhet në burgun e Bolzanos.

Lënda narkotike ndërkohë ndodhet në laboratorin e analizave të drogës.

 

Shpërndaje
Share.

Komento