“Kjo është gjuhë rruge”! Sherr mes Rezart Veleshnjës dhe Agim Doçit, aktori puth Zhejin dhe largohet nga emisioni

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Poeti Agim Doçi dhe aktori i humorit Rezart Veleshnja, kanë qenë të ftuarit e emisionit “360gradë” mbrëmjen e djeshme.

Doçi dhe Veleshnja kanë nisur debatet mes tyre, duke bërë që ky i fundit të largohet edhe nga emisioni.

Debati nisi pasi Doçi i përmendi Veleshnjës regjisorin e Portokallisë Altin Basha, për të cilin u shpreh me ironi se nuk e dinte se çfarë pune bënte.

Aktori i theksoi poetit se Basha është shumë i përgatitur dhe se nuk i pëlqejnë fyerjet.

Më pas Veleshnja tha se do të largohej nga studio pasi nuk e  ka qejf gjuhën e rrugës.

Debati në studio: 

Doçi: Çfarë punë bën ky Altin Basha.

Veleshnja: Altin Basha është regjizori i Portokallisë prej 17 vitesh dhe ka mbaruar në Londër.

Doçi: Kur ka mbaruar?

Veleshnja: Në çfarë vitesh? Nuk jam aq i vjetër, jam më i vogël se ai. Është shumë i përgatitur.

Doçi: As më duhet gjë fare.

Veleshnja: Nuk flitet kështu profesor, është me dashakeqësi. Mua nuk më takon të rri këtu, se kjo është gjuhë rruge.

Nëse fillojmë me fyerje, unë nuk mund të rri më këtu.  Po ja filloj me fyerje.

Unë duhet të çohem tani. Unë jam i qetë dhe bëj humor.

Doçi: Po s’ke bërë humor qysh kur ke ardhur. Fillo e bën humor dhe unë s’flas, se unë s’po shoh humor.

Vetëm na bën humor të lutem.

Veleshnja: Më the që jam aktori juaj i preferuar, tani e ktheve.

Veleshnja: Turi më duhet të iki se kam një në familje, të të puth pak?

Akori i humorit puth Zhejin dhe largohet nga emisioni.

Shpërndaje
Share.

Komento