fbpx

Kërcënonte dhe përndiqte të renë në Elbasan, policia arreston 29-vjeçarin

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Një 29-vjeçar ka rënë në prangat e Policisë së Elbasanit diten e sotme pasi akuzohet se në mënyrë të vazhdueshme ka përndjekur, kērcënuar dhe shqetësuar nëpërmjet telefonit dhe në rrjetet sociale një shtetase 21 – vjeçare. Policia e Elbasanit ka njoftuar se ka arrestuar  në flagrancë shtetasin S.B., 29 vjeç. Materialet i kaluan prokurorisë së Elbasanit për veprime të mëtejshme hetimore.

Njoftimi i policisë:

Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Elbasan, arrestuan në flagranc shtetasin:

S.B., 29 vjeç, banues në Elbasan, pasi ky shtetas në mënyrë të vazhdueshme ka përndjekur, kērcënuar dhe shqetësuar nëpërmjet telefonit dhe në rrjetet sociale një shtetase 21 – vjeçare.

Matrialet hetimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës parë Elbasan, për veprime të mëtejshme proceduriale.

Ndërkohë, më herët janë arrestuar edhe pese shtetas të tjerë në Tiranë për vepra të ndryshme penale. Në pranga ka rënë një person që ushtronte dhunë fizike e psikologjike ndaj bashkëshortes. Po ashtu u arrestua edhe shoferi që shkaktoi aksidentin me tre viktima në Rrogozhinë. Shtetasi E.L., 37 vjeç ra në pranga pasi dyshohet se parakaloi në mënyrë të gabuar duke shkaktuar përplasjen e fortë mes dy makinave. Po ashtu u arrestua një person për vjedhje në një dyqan, duke kanosur pronarin me thikë.

 

Shpërndaje
Share.

Komento