Juventus rikthehet tek fitorja, Ronaldo shënon dy herë me penallti

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Pas humbjes 2-1 ndaj Napolit, Juventusi rikthehet te fitorja.

Sot bardhezinjtë arritën të mposhtin Fiorentinën me rezultatin e pastër 3-0. Me këtë tre pikësh kampionët e Italisë shkëputen disi nga presioni i Interit dhe Lazios.

Ishte përsëri Ronaldo ai që hapi tripletën. Portugezi shënoi dy herë nga pika e bardhë e penalltisë, në minutën 40’ dhe 80’.

Me këtë dopietë Cristiano shkon në 19 gola sezonal në Seria A. Në të 90’ ishte De Ligt ai që vulosi fitoren në 3-0, me një gol shumë të bukur me kokë.

Juventusi momentalisht ndodhet në vendin e parë në tabelë me 54 pikë, ndjekur nga Inter dhe Lazio me 49 pikë.

Shpërndaje
Share.

Komento