Jepet masa e sigurisë për ish-deputetin Bardh Spahia

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Gjykata e Shkodrës ka vendosur masën e sigurisë “arrest shtëpie” për  ish-deputetin e Partisë Demokratike, Bardh Spahia.

Ky i fundit u arrestua pas protestave ku mbështetës të opozitës kërkonin të lironin me dhunë ambientet e KZAZ në Shkodër, ku iu vu flaka materialeve zgjedhore.

Gjithashtu gjykata vendosi të lërë në burg, për 30 ditë, Afred Nikollin dhe Gentian Bytyçin, të dy efektivë të policisë bashkiake të Shkodrës.

Për të ndaluarit e tjerë, Adi Garuci e Aleks Ndoj kanë marrë masën e sigurt “arrest shtëpie”, si dhe “detyrim paraqitjeje” për Orlando Thepin.

Seanca u zhvillua me dyer të mbyllura dhe mësohet se ish-deputeti ka qëndruar më shumë se 48 orë në izolim. Pasi u ndalua nga policia teksa shkonte të merrte pjesë në një debat televiziv.

Shpërndaje
Share.

Komento