“Je shërbëtor i Ramës, s’ke këllqe që të…”, tjetër debat mes Gjekmarkajt dhe  kreut të “Nismës Thurje”

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Analisti Agron Gjekmarkaj, sërish është bërë protagonist në një tjetër debat televiziv, por kësaj rradhe përballë kreut të partisë së re “Nisma Thurje”, Endri Shabanit.

Analisti Gjekmarkaj mësohet se i është drejtuar Shabanit me fjalë fyese si shërbëtor apo të tjera, madje e ka intimiduar duke i thënë: Do të thosha një gjë tani që…

Analisti e ka akuzuar Shabanin sikurse dhe partitë e tjera të vogla si paterica të Edi Ramës, dhe të krijuara me synimin për t’i prishur punë Partisë Demokratike dhe gjithë opozitës.

Këtë akuzë nuk e ka pranuar kreu i Nismës Thurje. Ndër të tjera Shabani tha se nuk lindi sot kjo lëvizje, por ka qenë gjithnjë aty duke denoncuar padrejtësitë.

Gjekmarkaj: Do të të thosha ndonjë gjë tani por…

Shabani: Çfarë po më kërcënon tani? Po kush je ti ore…

Gjekmarkaj: Unë jam doktor shkencash, ti kush je? Është e kuptueshme tani. Partitë e vogla i shërbejnë Ramës.

Shabani: Si i shërbej Edi Ramës unë? Është e turpshme kjo.

Gjekmarkaj: Unë flas për fenomenin, spo them për ju personalisht.

Shabani: Më bëra akuzë, ma shpjego tani.

Gjekmarkaj: Partitë e reja po peshkojnë vota në pellgun e opozitës. Smerrem me ju. Ju keni në parti Rudina Hajdarin.

Shabani: Shpjegoje, edhe unë mund të them se jeni shërbëtor.

Gjekmarkaj: Ske këllqe të më thuash shërbëtor mua. Fenomeni është ky, ju hiqni vota nga opozita dhe i çoni te Edi Rama.

Shabani: Nuk ndodh kjo, sepse votuesi im është votues që nuk beson as të Rama e as të Basha. Ky votues nëse s’më voton mua, nuk voton fare./GazetaReforma.com/

Shpërndaje
Share.

Komento