Java e “nxehtë” e Covid-19, deri të shtunën u shënuan 368 raste të reja dhe 9 viktima

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kjo javë ka qenë një javë e “nxehtë” për vendin tonë lidhur me numrin e rasteve të reja dhe personave që humbën jetën si pasojë e Covid-19. Këtë javë u shënuan më shumë viktima se çdo javë tjetër. 9 persona humbën jetën për shkak të koronavirusit.

Ndërkohë gjatë kësaj jave në total janë regjistruar deri të shtunën 368 raste të reja. Po ashtu gjatë kësaj jave numri i rasteve aktive ka shkuar në 139 kurse të shëruarit ishin 187.

Shpërndaje
Share.

Komento