I kërkoi seks studentes për një notë kaluese, pedagogu i Elbasanit lihet në burg nga Krimet e Rënda

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Gjykata e Krimeve të Rënda ka vendosur masën e sigurisë “arrest me burg” për pedagogun e Universitetit të Elbasanit, Denis Himçi, shkruan “Faxweb”.

Himçi u arresta pas publikimit në një emision investigative, të një materiale filmik, ku ky i fundit i kërkonte një studenteje favore seksuale, për një notë kaluese.

Universiteti ndërkohë vendosi pezullimin e tij nga detyra, derisa çështja të sqarohet plotësisht.

Në videon e transmetuar përmenden edhe disa pedagogë të tjerë, tek të cilët do të ndërhynte Himçi, për t’i siguruar notë kaluese studentes.

Edhe ndaj tyre, organi i akuzës ka nisur hetimet.

Gjithashtu Hiçi i premtonte studentes dhurata të shtrenjta, si për shëmbull trajtim në një qendër masazhesh në Tiranë.

Pas arrestimit, pedagogu kaloi në gjendje shoku dhe u dërguar pranë QSUT-së, për të marrë ndihmën mjekësore.

Ai do të qëndrojë në burg, deri në ditën kur do të përballet me togat e zeza.

Shpërndaje
Share.

Komento